Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/klient.dhosting.pl/ddspoland/ddspoland.com/web/wp-content/themes/dds_theme_dev/single-lab.php on line 50

Chce się latać!

2016-04-15

Bartłomiej Zaczkowski

Bartłomiej Zaczkowski

Project Manager

 

Aż chce się latać!

 

W 2014 roku wszystko kręciło się wokół progu 3 milionów obsłużonych pasażerów w Porcie Lotniczym w Gdańsku im. Lecha Wałęsy. Na terenie portu wystawione były stojaki z informacjami w kształcie liczby 3, na nośnikach sieci reklamowej wyświetlane były spoty reklamowe informujące o stale zwiększającym się ruchu pasażerskim wraz z informacjami o postępie w realizacji planu i pod tym względem rok 2014 był spektakularny.

 

Po raz pierwszy w historii obsłużono ponad trzy miliony pasażerów, a dokładnie 3 288 180. Sukces ten dodatkowo podkreśla fakt, że w porównaniu z rokiem 2013 było ich aż o 15,6% więcej.

 

11
Ten rewelacyjny wynik przyniósł także wymierne korzyści reklamodawcom korzystającym z sieci reklamowej na terenie lotniska.

 

Założenia na 2015 rok były, delikatnie mówiąc, ambitne. Cel: obsłużyć 3,5 miliona pasażerów.

 

_MG_0680

 

Obserwowaliśmy stale zwieszającą się liczbę obsłużonych pasażerów na bieżąco. Jesteśmy stałymi bywalcami portu, spotykamy się na miejscu z klientami naszej sieci reklamowej, robimy zdjęcia dokumentujące kampanie reklamowe, pojawiają się nasze zespoły techniczne przeprowadzające serwis nośników i koordynujące trwające na ternie portu montaże wysp promocyjnych czy ekspozycji aut. Każdego dnia dało się zauważyć, te stale powiększająca się grupę podróżnych m.in. przy check‘inach czy karuzelach bagażowych. Widzieliśmy łzy rozstań, radosne powitania, jak i orkiestry dęte witające sportowców.

 

W ciągu całego 2015 obsłużonych zostało 3 706 108 pasażerów o 12,7% więcej niż w roku 2014.

 

Na uwagę zasługuje również fakt, że nigdy wcześniej biorąc pod uwagę miesięczne wyniki, nie udało się przekroczyć bariery 400 000 pasażerów.  W 2015 ten miesięczny wynik został przekroczony dwukrotnie.

 

Lipiec: 428 539 oraz sierpień: 413 290.

 

Co ciekawe, plan został osiągnięty pomimo szeregu trwających na terenie portu inwestycji m.in. drogi startowej, dzięki której w okresie zimowym funkcjonowała druga kategoria podejścia ILS, który ogranicza problemy niesprzyjających warunków atmosferycznych.

W 2015 roku oddana została również nowa część Terminala Pasażerskiego T2, z nową częścią przylotową (hala bagażowa, która dotychczas znajdowała się na tzw. starej części, czyli Terminalu Pasażerskim T1) oraz bezpośrednim połączeniem ze stacją Pomorskiej Kolei Metropolitalnej.

 

Lotnisko stale rozwija również siatkę połączeń.
Co nas niezmiernie cieszy!

 

Hala bagazowa_widok_nonschengen

 

W 2015 siatka wzbogaciła się o połączenia do:

  • Alicante (Ryanair),

  • Frankfurtu Hahn, Billund, Aberdeen, Brukseli, Reikjawiku (Wizz Air),

  • Krakowa (PLL LOT),

  • Helsinek (Finnair).

2

 

Aktualnie, w ruchu regularnym, z Gdańska polecieć można do 54 lotnisk zlokalizowanych w 14 krajach.

 

„Patrząc na nasze dotychczasowe wyniki zarówno ruchowe, jak i również bardzo ważne wyniki finansowe możemy z całą pewnością stwierdzić, że Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy należy do ścisłej czołówki najprężniej rozwijających się lotnisk w naszym kraju” – powiedział Tomasz Kloskowski, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.

 

W imieniu DDS POLAND – operatora sieci reklamowej  na lotnisku w Gdańsku i naszych reklamodawców życzymy WYSOKICH LOTÓW!

Ten serwis używa plików cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie.
Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza akceptację na wykorzystanie plików cookies.